ZAKWASZENIE ŻOŁĄDKA

Nie jesteśmy tym co jemy, lecz tym, co przyswajamy.

To co wkładamy do ust to jedna sprawa, a to co z tym zrobi nasz organizm to druga. Można bowiem ładować w siebie najzdrowsze jedzenie i najdroższe suplementy, ale nic z tego nie będzie skoro Twój organizm nie przyswaja prawidłowo tego co dostaje.

Jemy w pośpiechu i byle co, bo mamy mało czasu i prawie codziennie na mieście wrzucamy w siebie zapiekankę, pizzę, hot-doga, frytki… Szybkie połykanie byle jak przeżutych pokarmów to proszenie się o kłopoty zdrowotne jak nie od razu (niestrawność) to w przyszłości (niedobory). 

A więc po pierwsze: ZWOLNIJ - wyrób sobie nawyk dokładnego i powolnego jedzenia.

Dalej pokarm trafia do żołądka, gdzie dzięki HCl i pepsynom białka zostają rozłożone i w tej formie trafiają do dwunastnicy. Dzięki temu mamy do dyspozycji mnóstwo aminokwasów. Kwas solny chroni także przed dostaniem się do organizmu groźnych bakterii chorobotwórczych i wirusów. Większość z nas ma niestety niedokwaszone żołądki. Przyczyną tego jest m.in śmieciowe pożywienie, leki (głównie antybiotyki), stres. Niedokwaszony żołądek to nic innego, jak zbyt mała obecność kwasu solnego (HCl), a kiedy ilość enzymów trawiennych w żołądku jest niewystarczająca to pokarm przebywa w żołądku zbyt długo i zwieracz łączący żołądek i przełyk przepuszcza, stąd mamy zgagę. Wniosek jest taki, że zgaga jest objawem małej ilości kwasu, a nie jego nadmiaru.

Skutecznie obniżamy stężenie kwasu żołądkowego także pijąc podczas posiłku - rozcieńczony HCl, traci swoje magiczne właściwości. Zatem:

- po drugie - NIE PIJ PODCZAS POSIŁKU

Najlepiej wypić szklankę wody ze szczyptą soli himalajskiej na pół h przed posiłkiem - to pobudzi żołądek do pracy, woda przeleci szybko dalej, a sól pomoże wytworzyć HCl. Po posiłku warto wstrzymać się z kolejnym piciem ok 2h, tak aby dać żołądkowi czas na całkowite strawienie pokarmów.

Kiedy jest zbyt mało enzymów żołądkowych w tym HCL to białka w całości trafiają do dalszej obróbki. Większość z nich będzie wydalona jednak część stanie się pokarmem patogenów, a jeszcze inne przedostaną się przez powiększone pory do układu krwionośnego. Taka sytuacja pustoszy organizm. Z powodu obecności resztek pokarmowych takich jakie nie powinny znajdować się w jelicie zmienia się skład flory bakteryjnej. W dużej części bakterie te są patogenne, zatruwające nasz organizm, powodujące perforację jelit. Powiększone pory jelit zaczynają przepuszczać do krwioobiegu zbyt duże cząsteczki, które nie powinny tam trafić. Białka i peptydy zakwaszają krew, degenerują całe ciało, a nawet zastępują w receptorach naturalne opioidy. To często prowadzi między innymi do tzw. chorób psychicznych. 
Kwaśna krew również jest koszmarem dla organizmu ponieważ prowadzi do wielu chorób poprzez wypłukiwanie wapnia, magnezu czy innych mikro i makro elementów.
Organizm nasz produkuje tylko te aminokwasy jakie występują niezbyt często, a aminokwasy występujące powszechnie w pokarmach nie muszą być produkowane w naszym ciele. Do takich aminokwasów należy tryptofan. Kiedy nie strawimy białek w żołądku to nie otrzymamy np. tryptofanu, a bez tryptofanu zabraknie nam składnika do budowy wielu hormonów oraz neurotransmiterów. Tryptofan to jako przykład gdyż chodzi o 300 różnych aminokwasów, a wiele z nich jest niezbędnych. Łatwo sobie wyobrazić co dzieje się w organizmie, który cierpi na brak enzymów żołądkowych.
Moi
m zdaniem najgroźniejszymi białkami są gluten i kazeina, gdyż są najtrudniejsze do strawienia. Nasze dzieci mają złe wchłanianie z powodu niedoboru kwasu żołądkowego i cierpią na choroby wywołane przez bardzo niezdrową śmieciową dietę, którą ich biedne organizmy mają metabolizować! Nic dziwnego, że mają cukrzycę, astmę, wszelkiego rodzaju nawrotowe zakażenia, niedokrwistość, pasożyty, celiakię i skórę w okropnym stanie.

Warto zrobić sobie prosty test zakwaszenia żołądka.

- po trzecie - SPRAWDŹ STOPIEŃ ZAKWASZENIA ŻOŁĄDKA

Należy wypić szklankę wody z 1 łyżeczką sody oczyszczonej. Po rozpuszczeniu sody pijemy "napój" rano na czczo, kiedy wstaniemy z łóżka. Następnie mierzymy czas od wypicia sody z wodą do odbicia się w żołądku. Roztwór sody połączony z kwasem żołądkowym zaczyna reagować, wydziela dwutlenek węgla i dochodzi do „beknięcia”.

Jak szybko ma się nam odbić?

Od 90 sekund, maksymalnie do 3 minut. Jeżeli odbije się później niż po 3 min lub w ogóle się nie odbije, to znaczy, że kwas solny ma za wysokie pH – żołądek jest niedokwaszony. Jeżeli odbije się do 90 sekund, to mamy nadkwasowość. Test jest 99,5% adekwatny. Warto go powtarzać co jakiś czas, aby sprawdzić stan żołądka.

Najlepiej oczywiście bezpośrednio zbadać pH soków żołądkowych za pomocą gastroskopii (tylko takich badań praktycznie się nie robi).


- po czwarte ZAKWAŚ ŻOŁĄDEK

Na 15 minut przed posiłkiem, wymieszaj 1/4 szklanki wody z 2 łyżkami octu jabłkowego i wypij. Warto zaczynać od mniejszych ilości, zwłaszcza gdy istnieje podejrzenie stanów zapalnych śluzówki. Po kilkunastu minutach żołądek powinien wydzielać soki. Dzięki temu nie jest on ciężki po zjedzeniu posiłku, nie ma wzdęć czy burczenia, co jest wynikiem złego trawienia.

Inne metody zakwaszania żołądka to:
używanie witaminy C w proszku przy jedzeniu. Uwalnia się żelazo i zakwasza żołądek.
- nalewka z piołunu – należy zrobić sobie kurację przez 10 dni. Codziennie rano wypić piołun wymieszany z wodą. Piołun niszczy szereg pasożytów, ale również nie można go długo stosować, gdyż na przykład wpływa negatywnie na wzrok. Uwaga w przypadku dzieci.
- wlanie na język kilka kropli żołądkowych z gencjaną. Gorzki smak na języku powoduje wydzielanie kwasu solnego.
Jeżeli powyższe metody nie działają, to pozostaje kupić kwas solny z betainą i pepsyną w kapsułkach (Betaina HCl). Spożywamy z jedzeniem. Jednak ta metoda jest tylko dla osób z dużą wiedzą, ponieważ mogą wystąpić problemy, szczególnie kiedy śluzówka jest osłabiona. Dlatego należy skonsultować to z lekarzem lub specjalistą. Metoda nie dla dzieci.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz